Mevcut “Mezun Call”ıma kontör doldurduğumda ne zaman konuşabilirim?

Hemen. Web sitemizden verdiğiniz kontör doldurma siparişleriniz anında hesabınıza eklenir.

Kontörüm neden anında hesabıma eklenmedi?
Aşağıdaki durumlarda siparişinizin ödemesi “real time” (anında) olmayan bir sistem tarafından tahsil ediliyor ve kontörünüzün dolumu Müşteri Hizmetleri yetkililerimiz tarafından en geç yarım saat içerisinde manuel olarak gerçekleştiriliyor.

– Sizin güvenliğiniz açısından sistemimiz belli kriterleri ve miktarları aşmanıza izin vermiyor. Eklediğiniz kontör sistemin belirlediği belli kriterleri aştığı için kontör dolumlarının manuel yapılmasını gerektiriyor.
– O an için kredi kartı işlemini gerçekleştiren sistem ile bağlantı kurulamamış olabilir.

Yeni bir “Mezun Call” siparişi verdiğim zaman hemen kullanabilir miyim?
Haftanın 7 günü, günün 24 saati verilen tüm “Mezun Call” siparişleri yarım saat içinde aktive edilecektir.

Smart Call nedir?
“Smart Call”, “Mezun Call”ın bir özelliğidir. Telefon numaranızı sisteme tanıttıktan sonra bu numaradan yaptığınız görüşmeler için PIN numaranızı girmenize gerek kalmaz.

(Ev telefonunuzun (555)-555-5555 olduğunu varsayalım. Internet üzerinden ya da müşteri hizmetlerini arayarak, ev numaranızı sisteme tanıtıyorsunuz. Bundan sonra yapacağınız aramaları, sistemimize tanıtmış olduğunuz ev numaranızdan yaparsanız, sistem bu numarayı tanıyacaktır ve size şifre sormayacaktır).
Sadece Amerika’daki telefon numaraları “Smart Call” olarak tanıtılabilir, Türkiye’deki numaralar “Smart Call” olarak tanıtılamamaktadır.

Sisteme kaç tane “Smart Call” numarası tanıtabilirim?
Her “Mezun Call” için 10 tane “Smart Call” numarası tanıtabilirsiniz. Fakat aynı “Smart Call” numarasını birden fazla “Mezun Call” için kullanamazsınız.

Speed Dial nedir?
En sık aradığınız numaraları her seferinde tekrar çevirmemek için ‘Mezun Call’ınızın hafızasına 8 adet telefon numarası kaydedebilirsiniz.

Speed Dial’ı nasıl kullanabilirim?
1-866-44MEZUN (1-866-446-3986)’i çevirip PIN numaranızı giriniz. “Arayacağınız numarayı girdikten sonra # tuşuna basınız” komutunu duyduğunuz zaman Speed Dial’a kayıtlı olan numaranızın sırasını ve # tuşuna basınız. Örneğin Speed Dial’da birinci sırada 011902122656565 numaralı telefon kayıtlı ise bu numarayı aramak için 1 ve # tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

“Mezun Call” hesap(lar)ınızın olduğu menüden Speed Dial Ekle/Değiştir link’ine tıklayarak dilediğiniz zaman Speed Dial numaralarınızı değiştirebilirsiniz…

“Mezun Call”ıma otomatik kontör doldurabilir miyim?
‘Mezun Call’larını sıkça kullanan üyelerimiz otomatik kontör doldurma yapabılır. Otomatik kontör doldur İstek Formunu doldurunuz. Mezun Call bakiyeniz $5.00’a düştüğü anda bize daha önceden iletmiş olduğunuz kredi kartından belirlediğiniz tutarda tahsilat yapılarak ‘calling card’ınıza otomatik olarak kontör eklenecektir.

Mezun Call’i Amerika dışında ve Türkiye’den Amerika’ya olan görüşmelerimde kullanabilir miyim?
Evet, Mezun Call’ınızı Türkiye’den sadece iPhone ve Android uygulamamız üzerinden, Amerika’dan ise 1-866-44-MEZUN bağlantı numarası ile kullanabilirsiniz.

Bu kartı Amerikalı arkadaşlarım nasıl satın alabilir/kullanabilir?
Müşteri hizmetleri takımımızın tamamı İngilizce konuşmaktadır. Türkçe bilmeyen tanıdıklarınız 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimizi hattımızı (1-866-MEZUNUZ) arayarak Mezun Call hakkında bilgi sahibi olabilir, işlem yaptırabilirler.

Promosyonlarınız neler, ne zaman oluyor, nasıl haber veriyorsunuz?
Bedava dakika kazandıran promosyonlarımızın belirli zamanları olmayıp, web sitemizde ve yollanan bültenlerle duyurulari yapılmaktadır.

Türkiye’den getireceğim Turkcell/Vodafone/Turk Telekom hatlı cep telefonumdan Mezun Call’ı kullanabilir miyim?
Türkiye’den getirdiğiniz cep telefonunuzdan telefon kartlarını kullanabilirsiniz ama Turkcell/Vodafone/Turk Telekom bunun için sizden ekstra ücret talep edebilirler. Bu sebeple mutlaka cep telefonu şirketinizle görüşerek durumu kontrol ediniz.

“Müşteri hizmetleri” soru ve sorunlarımı, yorumlarımı nasıl iletebilirim?
Bunun için “Mezun Call” sayfalarımızdaki “Sorularınız – Yorumlarınız” bölümümüzü kullanabilirsiniz. Tüm iletileriniz aynı gün içerisinde cevaplanacaktır. Ayrıca Müşteri Hizmetleri ekibimize 1-866-MEZUNUZ (1-866-639-8689) numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.